1) Žadatelé, pište prosím sem 2) Šestiplošník = výstraha

Hradubice 03/1

26. září 2011 v 14:16 | Ann |  Výtvory
Třetí část Hradubic- pár detailů z hradubického života a především kapitánova první zmínka o Janu Křísovi.V polovině ledna jsem už poměrně chápal běžný hradubický život. Poměrně se lišil od toho berounského.
Byt jsem získal ve Vadné ulici, má bytná, nějaká Bláhová, ze mě nemá moc radost. Řekla však, že už měla kdejaké nájemníky a vzala mě takového jaký jsem (tj. německý důstojník). Abych pravdu řekl, byt mi pomohl sehnat Engles. Už tehdy jsem začínal mít dojem, že je tak trochu cvok.
Vstával jsem o hodinu déle než v Berouně, na oběd chodil ke Krákorovi, pak siesta, následovalo pár výčitek proč se něco neudělalo a pak normální úřadování až do večera, kdy jsem měl volno. A tak to bylo skoro pořád.
Samozřejmě- skoro. Už třetí den jsem se setkal s odbojářem! V Berouně jsme si s nimi poradili dost dobře, takže akce byli poměrně vzácné, ne-li ojedinělé. Zde odboj zdá se vzkvétal. Von Harmel mi vysvětlil, že zdejší odbojář Křís je neobyčejně vytrvalý a věru drzý. Vzhledem k mým zkušenostem z Berouna jsem byl toho názoru, že žádný odbojář nemůže dlouho unikat, pokud je na blízku schopný německý voják. Brzy jsem pochopil, že je to mylný předpoklad, nejprve jsem měl depresi, že zřejmě nejsem tak schopný, ale to také pominulo. Křís byl jiná sorta, nedalo se to popřít a nedalo se s tím nic dělat. Chytat ho prostě nemělo smysl (to jsem pochopil až po několika epických omylech, které mě utvrdili v tom, že do Hradubic opravdu patřím). O odboji toho napíšu ještě dost, nemusíte se bát. Jen jim prosím moc nefanděte, tehdy jsme byli hrdinové my!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama