1) Žadatelé, pište prosím sem 2) Šestiplošník = výstraha

Hradubice 04/1

27. září 2011 v 22:43 | Ann |  Výtvory
Setkání s partyzánem, trávení volného času a budoucí hradubický přírustek Herr Wolff.Minule jsem se zmínil o mém setkání s odbojářem. Setkal jsem se s ním na hradubickém nádraží, asi pět minut před tím, než vyhodil do vzduchu vlak. Stala se úžasná věc, která by mě v Berouně nikdy potkat nemohla- nikdo mě neseřval, nikdo mi nevykládal jak jsem nemožný, že jsem něco neudělal, nebo že jsem nepoznal partyzána, nic takového. Von Harmel mi řekl, že "to se stává" a Schmidt obdivně kývl hlavou, že jemu nikdy nedojde, že viděl odbojáře. Jen Engles si neodpustil poznámku, že kdybychom všechny Čechy postříleli, nemuseli by se stávat takové nepříjemnosti. A jak jsem se s ním vlastně setkal? Budete se mi smát, ale otevřel se mu kufr s výbušninou. Sbíral to přímo přede mnou. Jistě pochopíte, že jsem si pak připadal jako hlupák. Tehdy jsem si totiž ještě myslel, že mám jen smůlu.
Von Harmel se rozhodl, že potřebuji trochu rozptýlení a sehnal lístky do divadla. Přestože hráli jakousi českou hloupost, seznámil jsem se tehdy se slečnou Klaudií, z podniku U Jámy a kyvadla, takže to nebyl vůbec ztracený večer.
"U Jámy a kyvadla bývá zřejmě veselo." napadlo mě tehdy, i když jste viděli, že jsem v těch dnech měl mnoho mylných výroků, tento byl naprosto pravdivý. O tom vynikajícím podniku se samozřejmě budu zmiňovat velice často, protože kde jinde se dali trávit volné večery.
Asi tak v polovině ledna došlo k významné události. Až doposud byla v Hradubicích pouze vojenská posádka, avšak naši nadřízení usoudili, že na současnou situaci nestačíme, bylo nám oznámeno, že brzy přijede Erich Wolff od gestapa. A ten už zde prý zjedná pořádek!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama