1) Žadatelé, pište prosím sem 2) Šestiplošník = výstraha

Hradubice 06/1

3. října 2011 v 15:18 | Ann |  Výtvory
Jejda, trochu doba, od posledního čísla. Tentokrát už Herr Wolff opravdu přijíždí. A nemá žádný důvod proč být spokojen, ani proč si Hradubické posádky vážit.


Herr Wolff přijel do Hradubic osobním vlakem z Kolína.
"Proboha," řek, když se rozhlédl po nádraží, které bylo řádně vyzdobeno, "Jsem důstojník gestapa, ne říšský maršál. Jestli na mě kvůli vám do večera spáchají atentát, budete mít problémy. Velké problémy."
"Tak se chovejte slušně, Herr, zdejší odboj si zakládá na kázni." neodpustil si s úšklebkem Theo Engles. Dupnul jsem mu na nohu, napadlo mě, že gestapo nemá vtipálky rádo. Engles pochopil, že má být zticha a stáhl se do ústraní.
"Dostali jsme své pokyny, není to naše chyba," řekl jsem s kamennou tváří, zúžil jsem oči a zahleděl se za Wolffa. Ten si mého pohledu zřejmě všiml.
"Děje se něco kapitáne?" zeptal se trochu výhružně.
"Promiňte, myslím, že támhle jde partyzán, omluvte mě." mluvil jsem naprosto vážně, zahlédl jsem onoho mladíka, kterému se otevřel kufr. Vydal jsem se za ním.
"Wirklich? Promiňte kapitáne, ale jsem zde proto, abych chytal odbojáře, takže když dovolíte, který to je?"
"Ten s tím kufrem. Hergot! S kufrem!" vykřikl jsem a rozeběhl jsem se za ním. Musíte uznat, že mi to docela zapaluje. Nicméně, na Wolffa jsem dojem neudělal, sotva jsem se rozeběhl, vrazil jsem do Schmidta a oba jsme upadli. Partyzán i s kufrem se nám ztratil z očí.
"Na ja, Hradubice." komentoval to Herr Wolff a nijak se již nepokoušel o partyzánovo stíhání. Theo se zatvářil natolik znechucen Wolffovým přístupem, že kdyby ho Wolff viděl, klidně ho mohl postavit před soud. Místo toho se však Herr rozhodl opustit halu a projevil zájem, abych ho doprovodil k plukovníkovi. Udělal nepochybně dobře, protože hala brzy explodovala. Wolffa to moc nepotěšilo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama