1) Žadatelé, pište prosím sem 2) Šestiplošník = výstraha

Hradubice 07/1

4. října 2011 v 15:51 | Ann |  Výtvory
Další část Hradubic, já vím, samé wirklich a děj žádný.Když Wolff dorazil na velitelství a já ho dovedl k plukovníkovi, pozdravil se s ním jako se starým známým (nebo se starým podřízeným?) a řekl mu o mé a Schmidtově neschopnosti na nádraží.
"Kapitán je jeden z mých nejschopnějších lidí." zastal se mě Von Harmel, v tu chvíli mě to naprosto dojalo.
"Wirklich?" odvětil chladně Wolff.
"Wirklich." "přiwirklichoval" plukovník. Wolff se ke mě obrátil s trochu větším zájmem (nebo spíše s menším znechucením).
"Kapitáne, kde jste byl předtím?"
"V Berouně, Herr Wolff." Wolff přikývl.
"Sousední posádka na Vaši počest dnes uspořádala slavnost." řekl plukovník.
"Wirklich? To je ovšem skvělá příležitost pro atentát."
"Von Elwelfelda škoda rozhodně nebude, další životy jsou už jen nutná daň." neudržel se Engles, který vstoupil do místnosti a podal hlášení o nádražní hale. Wolff ho sjel pohledem, ale vyhozená hala ho zajímala víc, než možnost postavit nadporučíka před soud. Napadlo mě tehdy, že Theo má opravdu štěstí, ale to ho brzy opustí, pokud dál bude s Herr Wolffem jednat tímto způsobem.
Večer jsme strávili na oslavě, kterou ve zdejší budově, nově vyhrazené gestapu, uspořádala posádka vsi Volovice. Pro mně to byla příležitost se s nimi seznámit. Tedy, tak jsem se k tomu stavěl odpoledne, v příštích letech mi přišlo, že život by bez nich byl jednodušší? Nevěříte? Věřte!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama