1) Žadatelé, pište prosím sem 2) Šestiplošník = výstraha

Hradubice 10/1

15. října 2011 v 11:31 | Ann |  Výtvory
Včera jsem neměla příležitost část přidat, takže mimořádně dnes Usmívající se Charakteristika několika lidí z oslavy.
Rád bych se vrátil k několika osobám, se kterými jsem se seznámil na večírku na počest Herr Wolffa. Jestli má gestapo někde v našem kraji opravdovou podporu, je to obce Volovice.
Velitelem tam je Hermann von Elverfeldt (zkuste si to vyslovit a tvářit se přitom inteligentně!). Je to naprostý šílenec, který se z nás snaží dělat větší voly než jsme. Velice rád má hony, především na vysokou a partyzány. Nicméně, jeho pracovní výsledky nejsou příliš vyšší než naše (čtěte: téměř žádné). Všeobecně se mu přezdívá Páprda von Wolowitz.
Přijel do tohoto kraje již před časem a to i s manželkou. Ta se jmenuje Marlene, moc toho o ní nevím (což znamená, že proti ní zatím nic nemám).
Jeho zástupcem je Hans Reimer. Nebudu se o něm rozepisovat, není příliš významný (čtěte: nemůžu toho šmejda vystát!).
Další obcí, která dostala vlastní posádku jsou Brkovrky. Ovšem jen velmi malou. Velitelem je tam nějaký Hille. Zřejmě svoji práci zvládá, nechápu jak, ale kdyby ne, mluvilo by se o něm více. Ptal jsem se na Brkovrky Englese. Jen pokrčil rameny a dál se bavil s okouzlující rudovláskou, kterou mi nikdo k mé zlosti nepředstavil.
A pak je tu samozřejmě Herr Wolff a jeho pobočník Witte. Jestli jsou tak schopní jak vypadají, bude mít odboj velké problémy. Jak bych řekl o pár let později: Samozřejmě že nebyli.
Oslava však měla jeden velký úspěch: žádný atentát se nekonal. V dalších dnech na to byl plukovník von Harmel velmi hrdý. Byla to také jedna z mála věcí, které se -v následujících letech- nepokazili.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama