1) Žadatelé, pište prosím sem 2) Šestiplošník = výstraha

Hradubice 14/1

20. října 2011 v 16:41 | Ann |  Výtvory
Malý kousek, ale přeci. Celý den píšu, vařím a píšu a už mi z toho začíná hrabat...Když jsem druhého dne přišel na velitelství, abych si vyslechl výčitky a napomenutí, které jsem po svém chování očekával, udivilo mě, že jsem tam skoro sám. Jediným dalším člověkem byl Schmidt. A především- ve všech místnostech byla ukrutná zima.
"Hergot Schmidte, nemůžete zapnout topení?" vyjel jsem na něj.
"Jednak to neumím, ale především tu žádná nejsou."
"Co je to za pitomost, vídám je už celý leden. Hned jedno je u mého psacího stolu, přesně tá-" tam, kam jsem však ukázal opravdu žádné topení nebylo.
"Křís, kapitáne, Křís."
"A kde jsou ostatní? Chytají ho?"
"Byl tu akorát Theo a když zjistil, že se netopí, šel domů."
"To si snad dělá srandu!"
"To řekl také, když jsem mu pověděl co se stalo, no a pak šel." bědoval Schmidt. Zaskřípal jsem zuby a rozhodl jsem se, že si pro nadporučíka dojdu osobně. Pak mě ale napadlo, že stejně ani nevím, kde bydlí. Tehdy se mi poprvé stalo, že Schmidt věděl něco co já ne. Řekl, že Englese najdu v podnájmu v hospodě U Sprosté jeptišky. O tom podniku jsem již slyšel a velice mě překvapilo, že Theo bydlí právě tam- gestapo hospodu objevilo brzy po svém příjezdu a často tam pobývali.
"Dobrý den, kapitáne, jdete na jedno, nebo za nadporučíkem?" zeptal se mě okamžitě velice pohledný mladík, když jsem vešel do pajzlu. Hospoda trochu připomínala putyku U Krákory. Škobrtl jsem o něčí tělo na podlaze a když jsem vzhlédl, zjistil jsem, že mě pohledný číšník stále pozoruje.
"Za nadporučíkem."
"Po schodech nahoru." řekl prostě a odešel zvednout opilce, o kterého jsem upadl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama