1) Žadatelé, pište prosím sem 2) Šestiplošník = výstraha

Autor postavou

23. listopadu 2011 v 16:15 | Ann |  Postřehy
V životě jsem nic na TT psát nezkoušela, ale tohle téma si o to přímo říká Usmívající se Přemýšlela jsem, opravdu jsem se snažila a jediný výsledek byl, že jsem pět minut zírala na knihu Winstona Churchilla Mé životní začátky, která má u mě na stole čestné místo.Úžasnou knížku jsem pořídila v půlce prázdnin a mám jí už dávno přečtenou, ale přesto ji jentak do knihovny nevrátím. Hezky leží na stole, vedle Tolkienova Společenstva Prstenu (které teď čtu) a každý den na mě z obálky mladý Winston kouká - když chodím okolo, když sedím, když pracuji, když se snažím dívat se jinam.
Knihu Churchill napsal v roce 1930, tudíš se už moc sám sobě na obálce nepodobá. Dá se tedy říci, že mladý Winston je mou oblíbenou postavou a starší Winston je mým oblíbeným spisovatelem? Když se to takhle řekne, zní to blbě, ale dá se říct jinak?
Nicméně, když čtu Churchillovu Druhou světovou válku, která postupně vycházela tuším v letech 1948-53 (nebo tak nějak), opět je Churchill pro mě středem dění (a opět je to také jeho záměrem). Samozřejmě, zrovna při této četbě jsem poprvé četla i o Edenovi (a v prvním díle i Austenovi) a musím říci, je je opravdu příjemné narazit v textu na jeho jméno, i když je to jen zřídka a občas zcela okrajově. To mi trochu připomíná, odpusťte odbíhání o tématu, jak Cecílie z Jak je důležité míti Filipa říká "Filipovi", že jí přišlo, že na muži o kterém se pořád mluví něco být musí.
Napadlo mě alespoň trochu inteligentí vyjádření problému - Winston S. Churchill - pod tím jménem publikoval, protože nebyl jediný tehdejší spisovastel toho jména - je mým oblíbeným autorem, Winston Churchill je jakožto postava (svých) knih má oblíbená postava.

Další úžasnou četbou je autobiografický komiks Persepolis od Marjane Satrapiové. Vřele doporučuji (a myslím, že El určitě taky). Je zajímavé, že i ona v dvoudílném komiksu popisuje své dětsví a mládí. Že by na tom období něco bylo?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Samo Samo | Web | 23. listopadu 2011 v 16:48 | Reagovat

najhorší blog na svete bleeee

2 sestiplosnik sestiplosnik | 23. listopadu 2011 v 17:47 | Reagovat

[1]: Děkuji, takové povzbudivé komentáře vždy zahřejí u srdce. A smím se zaptat proč? Ankety upřimně nenávidím, ale hlas lidu může být (občas) zajímavý.
Také teď řeším dilema, mám si otvírat tvůj blog? Setkala jsem se s lidmi, kteří psali hrubé komentáře jen proto, že si lidé pak otevřeli jejich blog (a zhnuseně jej zavřeli) a komentátoři měli vyšší návštěvnost. Jelikož si myslím, že toto bude jeden z těch komentářů, zatím se tvému blogu vyhnu.

3 Slavomír Slavomír | Web | 29. listopadu 2011 v 18:48 | Reagovat

Krásný článek, díky!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama