1) Žadatelé, pište prosím sem 2) Šestiplošník = výstraha

Hradubice 21/1

25. listopadu 2011 v 23:20 | Ann |  Výtvory
21.část pojednávající o stíhání předního člena komunistického odboje v tmavých uličkách přístavu.Večer 21. února jsme se vydali do přístavu. I když jsem byl v Hrabudicích už delší čas, do přístavu jsem se dostal jen párkrát. Bylo to zaviněno i tím, že po městě mě provázel Theo Engles, který měl rozumu dost na to, aby se přístavu vyhýbal.
Večer byl tmavý a studený. Sníh už sice roztál a tady v přístavu nebyla ani břečka (jako někde!), ale přesto nám přišlo, že v této části města je více nevlídno než jinde. O přístavu kolovaly na velitelství strašlivé historky. Říkalo se, že několik vojáků při procházení přístavem zmizelo a i když je později našli živé, nikdy se z toho nevzpamatovali.
"Takže, je to určitě tamten dům?"
"Zcela určitě. A ten komunista tam i vešel." Odpověděl mi jeden z mladých vojáků, kteří měli hlídku. Vyklouzli jsme s muži z obchodu kde jsme našli útočiště, přešli opatrně Šerou a rozdělili jsme se ‑ někteří šli s Englesem zadem přes okolní domy, a já s dalšími vnikl do domu hlavním vchodem. Witte čekal venku. Když jsem kráčel s pistolí v ruce po temném schodišti, zmocnil se mě neklid. Za živého boha bych ho však nedal najevo před obyčejnými vojáky. Vystoupili jsme do prvního patra, v jednom z oken, která byla otočená ke schodišti se svítilo. Zhluboka jsem se nadechl a nechal vojáky postoupit dopředu. Ani jsem nemusel říkat, ať jsou zticha. Dal
jsem znamení jednomu vojákovi a on zazvonil na zvonek u dveří, samozřejmě ne po gestapáckém způsobu. Chvíli bylo ohlušující ticho a pak nás zasypala sprška kulek. Okamžitě, když jsem zvedl hlavu mi bylo jasné, že na nás někdo střílí z ventilace - z bytu, který jsme chtěli vzít útokem. Většina našich se skryla za roh a vyčkávali, až komunistovi z bytu dojdou náboje. Palba utichla a já nadzvedl necky, které na mne šťastnou náhodou spadly. V tom okamžiku vyběhl z bytu nějaký muž, zhoupl se přez zábradlí a skočil dolů. V návalu vzteku, že se před námi vytahuje, jsem se rozeběhl a skočil dolů také.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama