1) Žadatelé, pište prosím sem 2) Šestiplošník = výstraha

Hradubice 22/1

29. listopadu 2011 v 21:53 | Ann |  Výtvory
Dnes ještě část Hradubic a pak spát Usmívající se Jak dopadne stíhání partyzána?Dopadl jsem na tvrdou dlažbu v přízemí. Budete se divit, nic se mi nestalo. Na to, že jsem hradubický důstojník, jsem projevil určitý um a dopadl jsem natolik šťastně, že jsem se téměř okamžitě mohl rozeběhnout za prchajícím. A tak jsem se okamžitě tedy zvedl a uháněl temnou chodbou do dvorů u vody. Ihned, když jsem vyběhl ven jsem pocítil změnu. Padla mlha. A to tak dokonalá britská mlha, že by i ti čajochlasti z blat poulili oči. Napadlo mě, že toto je dokonale hradubická situace. Někde tady bloudí v mlze deset šílených, po zuby ozbrojených Němců a čekají na partyzána, partyzán se může ukrývat naprosto kdekoliv v této mlze a dobře ví, že my si ho nevšimneme, dokud do něj nevrazíme, já se tady potloukám proti všem plánům a můžu čekat, že mě v dalším okamžiku někdo zastřelí, už chybělo jen zavolat "Tady jsem!", i když, nebylo by to pak lepší?
Šel jsem opatrně dál a rozhlížel jsem se, jestli někde neuvidím siluetu partyzána.
"Hej!" ozvalo se velice tiše, snad ani ne metr přede mnou, "Tady jsem, kapitáne." Vyvedlo mě to z míry a zároveň dost vyděsilo. Pochopitelně.
"Vy?"
"Samozřejmě, vaši tady nejsou," Udělal jsem krok k hlasu. "Ale abych šel, odboj mě čeká." Uslyšel jsem vzdalující se kroky.
"Počkejte!" Asi si budete myslet, že do Hradubic opravdu patřím. Rozeběhl jsem se za vzdalujícími se kroky a snažil se při tom nadělat co nejméně hluku. Kroky ztichly. Také jsem se zastavil. Udělal jsem opatrný krůček dopředu. Vtom do mě někdo rychle a prudce strčil a já spadl do ledových vod řeky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama