1) Žadatelé, pište prosím sem 2) Šestiplošník = výstraha

Hradubice 23/1

5. prosince 2011 v 21:27 | Ann |  Výtvory
Nemůžu říci, že bych teď měla náladu na vtipy - právě začínám číst Souostroví Gulag (je to skoro tak zábavné jak to zní) - ale je osvěžující patlat takové pakárny jako Hradubice. Nemyslím, že tahle část něčím vyniká, je prostě hradubická.Asi jsem byl ve vodě chvíli - křičel jsem, házel sebou, máchal rukama, odevzdaně klesal pod hladinu - ale připadalo mi to jako věčnost. Pak mě konečně vytáhli. Málem pozdě, sice jsem neviděl světlo na konci tunelu, ale mnoho zřejmě nezbývalo. Také jsem si v první chvíli neuvědomoval, co se dělo předtím. To, že jsem tak krátce po uniknutí smrti uviděl Witteho, mě však nepotěšilo. Okamžitě jsem si uvědomil, jako vždy když jsem ho viděl, jak toho chlápka nesnáším. Ještě více mě štvalo, že nevidím Englese, protože my dva jsme byli téměř přátelé (i když..), Theo ani jeho muži nikde nebyli.
"Jsou na lovu." Vysvětlil Witte s úšklebkem.
"Tak to jsou pěkně mimo."
"Myslíte, že v té mlze zabloudili a teď jsou U Krákory?"
"Tak hele, mě do vody strčil ten zatracenej komunista."
"Aha, říkal jsem si, že Vy taková lemra zase nejste." To se mě samozřejmě dotklo. Hned jsem se zvedl a sdělil Wittemu, že hodlám jít teď hned na velitelství. Neprojevil zájem jít se mnou - on půjde buď k Wollfovi, ke Sprosté jeptišce, nebo domů. Rozloučili jsme se tedy, což mě ani v nejmenším nemrzelo. Myslel jsem na horší věci - von Harmlem začínaje.
"Takže ty jsi běžel za ním a on tě ještě kopnul do vody?" zeptal se trochu posměvačně Engles a von Harmel se na mě díval se zjevným znechucením. Zřejmě nevěřil vlastním očím a uším, že se něco tak amatérského mohlo přihodit zrovna mě. Tehdy jsem ještě měl určitou pověst zkalenou především berounskou prohrou s kolaborantem.
"Ty se moc nesměj, pokud vím, chytili jste akorát rýmu." Oplatil jsem mu. Setřelo mu to ten jeho úšklebek (až do té chvíle se hodně podobal Wittemu).
"Ale co teď?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama