1) Žadatelé, pište prosím sem 2) Šestiplošník = výstraha

Hradubice 25/1 P.S.

12. prosince 2011 v 16:01 | Ann |  Výtvory
Nikdy jsem neplánovala s blogem nic serióznějšího, prostě jen místo na přidávání Hradubic. To ovšem znamená, že se Hofmana jen tak nezbavím. No... snad to nikdy seriózní blog nebude, a přeji příjemné čtení druhého partyzánského speciálu.


P.S.- partyzánský speciál
Seděl jsem U Slavíka a četl denní tisk. Nebýt toho, že ve městě bylo mnoho lidí nakloněno odboji, zřejmě bych nemohl přežít. Zde jsem měl teplý kout v roku kavárny a svůj šálek cikorky, v pekárně jídlo, práci a kout kde přespím.
Se Škarohlídovou je teď na čas konec, protože se tam zabydlel německý důstojník - zrovna v bytu naproti nám. Ivan tam pořád přespává, ale už z toho bytu nevysíláme. Problém je, že jsme tam prozatím museli nechat vysílačku. Snad jednou toho skopčáka někdo zabije, nebo se odstěhuje sám. Je to docela přijatelná myšlenka, protože celé město ví co se stalo v únoru kapitánu Hofmanovi. Po dlouhé době jsme měli opět možnost závidět komunistickému odboji. Já osobně jsem pociťoval závist skutečnou nefalšovanou, protože po tom, jak zatočili s odbojem v Berouně si nezasloužil Hofman nic lepšího než kopnout do řeky a byl bych velmi rád, kdybych ho tam kopnul osobně. Snad jednoho dne budu mít také to potěšení.
Nedávno jsem měl opravdu namále já. Tehdy přišel Henri sem ke Slavíkům i s Wolffem a nechal si ode mě připálit. Nevím, osobně si myslím, že bych měl vyvádět takové hlouposti já, ne oni (po vzoru námi všemi obdivovaného Václava Morávka). A tak jsem odvětil, že nemám oheň. Wolff mě chtěl okamžitě odvést na Úřadovnu, ale Hofman mu to rozmluvil. Chvíli byli v docela vážném sporu a já ani nedutal, ale nakonec Wolff ustoupil.
"A Vy si dávejte pozor, jestli Vás ještě jednou přistihnu, že nemáte oheň, už s mou podporou nepočítejte." Asi vám ani nemusím říkat, že jsem si pořádně oddechl, mé vztahy ke kapitánovi to trochu zlepšilo, ale myslím, že kdyby si mě spojil s pravou rukou Berounského škrtiče, nebyl by ani v nejmenším tak shovívavý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama