1) Žadatelé, pište prosím sem 2) Šestiplošník = výstraha

Hradubice 28/1

16. ledna 2012 v 18:58 | Ann |  Výtvory
Je to už skoro měsíc, kdy jsem přidala poslední část Hradubic, dnes večer jsem si řekla, že s tím musím něco udělat - rozepsala jsem se naprosto krásně (mluvím o rozepsání, ne o kvalite povídky). Nové téma: problémy s Englesem.


Chyceného partyzána jsme ani nezahlédli. Von Harmel kvůli tomu běsnil, rozbíjel talíře a volal po všech svých možných i nemožných známých, ale marně. Gestapo svého nebohého partyzána schovalo a za nic by ho na světlo boží nevytáhli. Nejen plukovník, ale i já a Engles jsme kvůli tomu byli pořádně nabručení.
Jenže Theo... on už v březnu začínal být takový zvláštní. Zdálo se mi, že je ještě výstřednější než kdy dříve. Chodil méně upravený, navíc pozdě, své povinnosti plnil ještě hůře než dřív. Také zhubl. Já i plukovník bychom to vše ještě přešli mlčením, ale pak jsme se dozvěděli ještě o jedné věci. Stalo se to, promiňte mi ten časový skok, 10. dubna. To si náhodou pamatuji naprosto přesně, díky tomu skvělému úspěchu naší armády a nářezu jaký Dánsko dostalo předchozího dne.
Toho večera jsem musel jet do Brkovrků. Moc často jsem tam nejezdil, protože se tam nedělo nic, co by stálo za řeč. Setkal jsem se s plukovníkem Hillem, musím říci, že je to taky dobrý magor, vyměnili pár zdvořilostních frází, já mu vzkázal vše (dobře, skoro vše) co říkal von Harmel a tak dále. Probrali jsme i politiku. V tomto směru se mě jeho řeči poněkud dotkly - jak se zdá, je mu naše jisté a skvělé vítězství dost jedno! Ale ne, nebudu se rozčilovat. Vrátím se k Englesovi - šli jsme pak totiž na oběd do zdejší hospody. A koho Na Růžku nevidíme! Englese a zdejší servírku Zlatu! Promiňte, ale to, že Engles flirtuje s nějakou Češkou, to bylo silné kafe i na mne. Krom toho, měl být v té době ve službě. Proto jsem ho okamžitě po návratu nahlásil von Harmelovi. Oběma nám tehdy bylo jasné, ačkoliv jsme ani jeden nic neřekl, že nad nadporučíkem Englesem se stahují temná a zlověstná mračna.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama