1) Žadatelé, pište prosím sem 2) Šestiplošník = výstraha

Hradubice 31/1

23. ledna 2012 v 15:19 | Ann |  Výtvory
Po víkendu jsem zase zpět a, abych byla upřímná, nenapadlo mě, jak lépe zahájit týden než s Hradubicemi. Opět se zaměřím na Brkovrky, protože do daleké budoucnosti mají přisouzenou jednu postavu s obrovským potenciálem. To je zatím v nedohlednu, ale přesto k Brkovrkům nějak tíhnu...


Do Brkovrků se vyplatilo jezdit. Nejen kvůli pohostinnosti Hilla a Brünhildy, ale i proto, že Engles často trávil čas právě Na Růžku. S Hillem jsem se o problémech s Englesem, gestapem, plukovníkem a Volovicemi nebál mluvit. Už proto, že Hille byl povalečský pohodář, co bral bůhvíjaké svinstvo a choval se velice familiárně ke všem, kteří nějak vybočovali. Brünhilda byla zase krásná, milá a mateřsky vyhlížející a já k ní pociťoval stále větší obdiv. Vím jistě, že jsem neslintal nad krásnými nohami, nedbale rozepnutou uniformou ani rudými vlasy, jako většina vojáků. A nedvořil jsem se jí. Jsem německý důstojník, i když hradubický, a na tom si zakládám. Byla ale skvělá mladá dáma - vždyť Wittemu, jak jsem se dozvěděl od Hilla, dala, na večírku na Wolffovu počest, facku! Oba mi pak velmi pomáhali při Englesově sledování.
Ještě jsem nezmínil jednu věc, která mi u Hilla opravdu nešla na rozum. Myslím, že jeho plat není nijak světový, ale to nestoudné obchodování s Čechy - čas od času řekl Brünhildě: "Zajedeme do Hradubic na trh." Až později mi docvaklo, že tím myslí černý trh. Ten v Hradubicích opravdu vzkvétal, zvlášť v dobách, kdy jsme byli na štíru s gestapem (jako třeba tehdy). A plukovník měl také jeden velký sen: Chtěl co nejlevněji koupit kvalitní auto. Vzešla z toho spousta zajímavých událostí, ale o tom až později. V těchto dnech jsem se věru nezajímal kde sehnat levné zlaté hodinky, repliku Věstonické venuše, stříbrný svícen ani nic podobného, natož o levné české křápy. V té době jsem se zajímal jen o Englese.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama