1) Žadatelé, pište prosím sem 2) Šestiplošník = výstraha

Jeden nenávistný pokrytecký článek

24. ledna 2012 v 16:23 | Ann |  Postřehy
Snad jsem nemoderní, neinformovaná, nespolečenská, nechápavá, nepřátelská a já nevím co ještě, ale tohle je něco, pro co jsem se nikdy doopravdy nenadchla.Proti sítím mám silnou averzi. Snad je to tím, jak moc mi leze můj koníček na mozek, ale říkám si, že ústní předávání informací je nejen osobnější, ale i bezpečnější. Tomu teď hraje na ruku i země neomezené svobody s tou svoji SOPOU. Jednou se nás náš informatikář ptal, jestli je tu někdo, kdo nikdy nic nelegálně nestáhl. Nikdo se nepřihlásil. Teď tedy SOPA nechtěně udělala z MU mučedníka a z Anonymous mezinárodní hrdiny a bojovníky za svobodu. Pravidelně chodím na jeden americký blog a už mě tam jen tak něco nepřekvapí, přesto toto mi vzalo dech. Uvažovala jsem, jestli tak širokou podporu veřejnosti mají jen v ČR (jakožto u národa zlodějů), a myslím, že ne. Dnešní svět je už tak propojený (snad díky sociálním sítím), že se na věc dívají stejně všechna ta zaručeně zcela legálně stahující neviňátka, co by je ani ve snu nenapadlo podniknout útok na Bílý dům.


Vzhledem k tomu, že této nejnovější problematice s cenzurou bude věnováno zřejmě mnoho článků, já se přesunu k další věci. Co jde zcela mimo mě je FB. Snad nejlépe to zdokumentuje úryvek z naší nedávné diskuze s El, kterou jsme, paradoxně, vedly na skypu:

El: .... mám ale pocit, že jsou to u nás hlavně drby virtuální, na Facebooku (který mám - nasměješ se) a tak podobně
Ann: další věc, kterou nepobírám - FB, měla jsem ho a nepociťovala z toho absolutně nic, aspoň trochu mě bavili ty testy, ale jinak mě jen štvalo, že mi na mail chodil jeden otravný vzkaz za druhým - proč si mě vlastně chtěli přidat, když si se mnou nechtěli psát mi zůstávalo záhadou a jen mě to popuzovalo, a protože mi celkem vzato FB nic nedával, tak jsem ho deaktivovala
El: mě Facebook zprvu taky vůbec nenadchl a nenacházela sem v něm žádné potěšení a nechápala ty, kteří bez něho nemohou žít. Teď to mám víceméně podobně, jen sem objevila, že pro člověka mého postavení, je Facebook takovou vstupenkou do společnosti "lepších" ze třídy. Najednou sem věděla, co kreslí /jedna (ne)jmenovaná slečna/ za obrázky (dělá ze sebe depresivního maniaka), o kom to pořád mluví ve škole, kdo je její kluk... prostě najednou sem věděla něco, co všichni ostatní.
Ann: jo, v tom je to asi nejlepší, ale já jsem prostě ani nechtěla o své třídě nic vědět, protože v té době jsem z nich měla depku, nebyla jsem mezi ostatními ani když jsem měla FB a navíc mě nebavilo ani na něj v jednom kuse chodit - musela jsem s nimi být ve škole, tak proč si s nimi otravovat čas i ve volném čase, teď bych se na to možná dívala jinak, ale zase mám proti němu averzi - komu se FB hodí víc, než FBI :D
El: takovýhle pohled sem na to nikdy neměla... Já tam chodím i proto, že tam jsou jiní lidé než ostatní ze třídy, ale asi hlavně kvůli tomu, že sem v obraze. Někdy z toho mám ale depky...


Samozřejmě, jsou i jiné stránky, na které se dá chodit a které nejsou v FB stylu, ale já je stejně nemám ráda. Chápu, že někdo je využívá z ryze praktických důvodů, ale těch já mám takový nedostatek, že se do této skupiny řadit nemůžu. A zábavu vyhledávám jinou. Sociální sítě, to je hold pro jiné lidi, než jsem já.
Snad je to pro někoho opravdu lepší svět, ale není přece lepší vyrazit ven, chodit po polích, jezdit vláčkem do strašlivých zapadákovů, sbírat kvítí a dělat herbář, hledat středověké střepy (a nadávat, že je to samý blbý 15. století), vdechovat čerstvý vzduch, smát se s přáteli z masa a kostí a těšit se na jaro? Sousta mladých lidí by se nad tím měla zamyslet a měla by se nad tím zamyslet rychle, dokud jsou mladí, protože mládí je jen jedno (jestli nejste Faust). V poslední době zase mívám sny o cestování a lesích, v jednom kuse koukám z okna a nedočkavě vyhlížím jaro (což je známka toho, že už mi zmíněné činnosti chybí). FB jsem zavrhla jako zbytečnou zátěž, opravdu se mi po něm nestýská.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 brown.eye brown.eye | E-mail | Web | 24. ledna 2012 v 17:03 | Reagovat

Hento , Proposed FAcebook Buttons , je super :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama