1) Žadatelé, pište prosím sem 2) Šestiplošník = výstraha

Únor 2012

Narozeniny! Moje!

29. února 2012 v 14:34 | Ann |  Postřehy
Ne, nejsem narozená 29., měla jsem je už včera. Normálně bych to asi nechala plavat, jako soukromou záležitost, ani před spolužáky to nijak neprezentuju. Ale když už tu upozorňuji, že narozeniny mají Austen či Winston, říkala jsem si, že by bylo přirozené, kdybych upozornila i na ty své (mimochodem, Vera je má za týden a určitě o nich také něco napíšu). (Mimochodem, nadpis se může zdát poněkud zvláštní, ale v diáři to mám napsaté jako 'narozeniny (moje)' takže v pořádku.)
Celkově se docela vyvedly. Měla jsem skvělý dort (bohužel nemám fotku, ale stejně, vždyť to ani není má tvorba Mrkající ) a avokádové chlebíčky. A spoustu věcí, z nichž některé jsem ani nečekala - například od Very jsem dostala Liviatan od Scotta Westeafelda. Mám přečtený jen kousek, ale vypadá to velice zajímavě (prostě jako strašná magořina, ale líbí se mi). Mamka nevěděla co mi dát a tak nakonec zvítězilo mé přání - a dnes se mnou šla vybírat dámské sako! Vybrali jsme ho velice rychle, je báječné! Tedy, čekala jsem jakési černé sáčko a vybrali jsme celý jemně kostkovaný kostým. Zatím jsem dostala vestu a pro samotné sako a kalhoty si zajdu v pondělí. Hurá!


Jízda po New Yorku

28. února 2012 v 14:41 | Vera |  Postřehy
Jízda po New Yorku - v originále Driving Around New York City - z roku 1928. Co dodat - země neomezených možností Usmívající se.


Hradubice 02/2

27. února 2012 v 21:57 | Ann |  Výtvory
Do nové série, nové postavy. Tentokrát jednoho mladičkého poručíka se zlatými vlásky


Hradubice 01/2

26. února 2012 v 20:08 | Ann |  Výtvory
Tak začínáme znova! Už jsem to bez nich nemohla vydržet, navíc jsem měla krizi, tak jsem si dnes večer sedla a začala druhou řadu. Přeji hodně zábavy a trpělivosti při čtení druhé série!


Hele, ten Roosevelt...

23. února 2012 v 15:49 | Ann |  Postřehy
To bylo ještě před Izraelem, kdy jsem brouzdala po netu. Najednou mě napadlo, že vím, jak vypadal mladej Winston a vlastně i jak vypadal mladej Stalin (tehdy ještě Džugašvili), ale nevím, jak vypadal zamlada Roosevelt. Viděla jsem před časem v knize o něm fotku, kde je mu jedenáct, a vypadal na ni opravdu roztomile. Takhle tedy vypadal ve třiadvaceti:


Okamžitě vyvaleté oči. Vera pak o něm řekla, že je zamlada ještě hezčí než Churchill či Eden, a obávám se, že na tom něco bude. Ale ne, neznamená to, že mám další historickou osobnost, ned kterou mohu slintat. Chci jen říci, že je to bish jak noha.
Ještě jsem si vzpoměla, někdy na podzim jedna má spolužačka listovala fotkami v Churchillovi a komentovala je. Jeden spolužák tak má strýčky Winstona a Anthonyho a já mám dědu Roosevelta. To by se divila, jak mám fešného dědu...

To nejlepší z Izraele

22. února 2012 v 19:56 | Ann |  Postřehy
Přemýšlela jsem, jak zpracovat svůj cestopis. Dospěla jsem totiž k názoru, že by se některým líbil. Zde je několik předních perel, které při zájezdu padly. Doplněno vlastními fotkami. (Měla to být reportáž, ale protože jsem reportáž v životě nepsala, vytvořila jsem tuhle zplácaninu.)


Já a vážná hudba

8. února 2012 v 19:37 | Ann |  Postřehy
K vážné hudbě mám velice dobrý vztah, což ovšem nelze říci o hudební "výchově" (proč se tomu předmětu tak říká je mi záhadou).


Měníme historii I.

7. února 2012 v 20:37 | Ann |  Výtvory
Nudila jsem se a toužila po cestování, a tak jsem se pustila do jedné z mých oblíbených činností. Upravování fotek. Všechny fotky jsou moje nebo někoho z rodiny, upravuji je postupně, jak mi přijdou pod ruku. První ze série je z Chrámové hory v Jeruzalémě.
Vera říkala, že bych mohla pracovat na Ministerstvu pravdy. Myslím, že moc čte.


Už toužím cestovat

3. února 2012 v 10:31 | Ann |  Postřehy
Když se tak dívám ven, a ještě víc když tam jsem, chce se mi už děsně odjet. Do Izraele, už podruhé. Loni jsem tam jela o jarkách. Sice jsem si vůbec neodpočala, ale byly to nejkrásnější prázdniny mého života. Nejdřív jsem se hrozně děsila tam jet a nechtělo se mi, protože jsem o Izraeli nevěděla nic. Teď už se naopak těším. Ještě více proto, že si dobře pamatuju, že tam bylo příjemných 20°C, o třicet víc, než je dnes u nás. Bohužel, letíme až příští neděli. Kdyby záleželo na mě, nejradši bych letěla už zítra. Ale také jsem si našla dobrý program, zabydlela jsem se v jedné krásné kavárně v centru města, nosím si tam i učení, tento týden jsem tam bylo třikrát, vždy na pár hodin. Ale radši Izrael, než kavárnu. Chci se zeptat, až se vrátím, mám sem napsat nějaký drobný cestopis?