1) Žadatelé, pište prosím sem 2) Šestiplošník = výstraha

Hradubice 02/2

27. února 2012 v 21:57 | Ann |  Výtvory
Do nové série, nové postavy. Tentokrát jednoho mladičkého poručíka se zlatými vláskyPo Englesově zmizení jsem žil velice osaměle. Nebyl to zrovna člověk, kterého bych si obzvlášť oblíbil, ale dalo se s ním rozumě mluvit. Asi nejlépe z celých Hradubic. Samozřejmě, měl hrozný smysl pro humor, občas dost podobný tomu, kterým celé město okázale šokoval Witte, občas byl protivný, občas až na zabití. Ale nemůžu popírat, že jsme se za těch několik málo měsíců spřátelili. A pak, když zmizel, neměl jsem nikoho, s kým bych mohl mluvit. Byl zde plukovník, který si nejradši nechával od všech ostatních odstup a Schmidt, od kterého si raději nechávali odstup všichni ostatní. A pak jednoho dne přišel Ludwig Lange a já napůl litoval, že jsem nezůstal sám.
Stalo se to tak, jednoho ráno dne jsem šel kolem nádraží a málem mě tam přejela bílá škodovka. Dostal jsem obrovskou chuť řidiče okamžitě zatknout, ale než jsem něco stihnul udělat, škodovka sama zastavila a vyskočil z ní mladý muž v uniformě a zasalutoval mi. V prvním momentu jsem se z toho nemohl vzpamatovat.
"Kdo jste?"
"Poručík Ludwig Lange, jedu právě na velitelství."
"Tak na velitelství? Mohu se svést s Vámi?"
"Jistě, kapitáne." Asi bych vám měl Langeho trochu popsat. Měl blond vlasy a - překvapivě - modré oči. Ale ty vlasy byly mnohem zajímavější, zdály se být až zlaté a o dost delší, než si většina vojáků dovolila nosit. Byl hubený a nevysoký, ale vypadal hbitě. Dalo by se říci, že to byl opravdu hezký mládenec, nebýt jeho nezdravé bledosti.
"Smím se zeptat, co Vás přivádí do Hradubic?"
"Bylo mi řečeno, že jste přišli o jednoho důstojníka."
"Ale proč zrovna Vy?" Bylo mi okamžitě jasné, že Lange mi nechce odpovědět. Udělal však velice chytrý tah, jak se odpovědi vyhnout, totiž, málem znova havaroval a málem opět přišel k úhoně člověk. Pro změnu, Herr Wolff.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama