1) Žadatelé, pište prosím sem 2) Šestiplošník = výstraha

Hradubice 03/2

6. března 2012 v 17:13 | Ann |  Výtvory
Mám teď trošku mozek jako ze ždímačky. Nebo je to snad jen přílišné ztotožňování se s postavami a ještě pociťuji následky té šílení jízdy páně Langeho?


Bruno Hille seděl s námi na dece za stodolou a pozorně naslouchal. Brünhilda se omluvila s tím, že má spoustu papírování a to "opravdu už nepočká, protože tady pan plukovník by na to určitě nesáhl do zimy." To byla škoda, protože na Hillovu sekretářku se dívalo daleko lépe, než na Hilla samotného.
Seznámil jsem oba důstojníky, nastínil situaci a diskrétně se vzdálil, když se začalo smlouvat o ceně. Toulal jsem se po loukách, když tu jsem si vzpomněl na servírku Zlatu, kterou jsem před časem viděl v Englesově společnosti. Šel jsem se podívat Na Růžek. Z rádia vyhrávala Lili Marleen a vzduch byl prosycen vůní květin a pečínkou. Uvnitř bylo poměrně živo.
"Vy jste obsluha?"
"Lojza Vomáčka, k Vašim službám. Čim posloužim?"
"Čaj. Zelený. Promiňte, myslel jsem, že zde najdu tu mladou dámu, Vy za ni zaskakujete?"
"Jo, ale dneska si ji předvolalo gestapo, takže Vlčková, teda jako ta co tady tomu šéfuje, mi řekla, jestli bych to po ni nepřevzal."
"To je jako zapletená s odbojem, že už se nevrátí?"
"Ale vrátí, vždyť tý kolaborace přímo kouká z vočí-" zarazil se a vypadal, že se sám děsí toho, co zrovna řekl.
"V pořádku. V dnešní době to rozhodně na škodu není. Děkuji, že jste mi o tom řekl."
"A provedla teda něco, že se na ni ptáte?"
Pokrčil jsem rameny. "Chci s ní mluvit ve věci nadporučíka Englese. Řekněte jí, prosím, že jsem se po ní sháněl." A aniž bych čekal na čaj, vyšel jsem z hospody. Vracel jsem se ke statku a už zdálky jsem viděl Ludwiga a Hilla.
"...A kuře navrch, jinak na to přistoupit nemohu."
"Kuře? Kde mám vzít tady na venkově kuře?"
"Plukovníku, já opravdu nemám tušení kde byste mohl na v­­-e-n-k-o-v-ě vzít kuře!" Asi to nebyl nejlepší nápad ty dva dávat dohromady.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama