1) Žadatelé, pište prosím sem 2) Šestiplošník = výstraha

Hrabství, jasně, v pohodě!

20. dubna 2012 v 22:36 | Ann |  Postřehy
Ne, tohle vůbec není kompenzování si něčeho na blogísku Smějící se Hlavní téma: zeměpisný test na Francii a především Anglii, se zvláštním zaměřením na to, že naše zeměpisářka není (samozřejmě jen podle mě) z nejchytřejších.Výjmečně si budu zase vylívat srdéčko na blogu, takže omluvte. Jenže právě takové každodenní události mě připravují o tvůrčí sílu a já se pak zmohu leda na nějaké kompenzáky.
Myslela jsem si, že ta písemka dopadla dobře. Rozhodně jsem k tomu měla, narozdíl od mých spolužáků z okolních lavic, určité předpoklady. Zde uvádím pár perel:
Spor mezi Irskem a Anglií je ten, že v Irsku jsou křesťané, zatímco v Anglii katolíci.
Charakterizujte počasí ve Skotsku: Prší tam!
Říkala si, že Aktitánská pánev ve Francii určitě nebude a tak ji roztáhla přez půl Anglie.
Jeden Pyreneje napsal někam do Arden, druhá je napsala do Anglie.
Okrneje také byly francouzské pohoří.
Nejhůře zřejmě dopadla otázka co je to Commonwealth. Jedna napsala, že je to běžné počasí v Anglii. Korunu tomu nasadil však spolužák, který napsal, že je to nejvyšší hora Anglie a opatřil své tvrzení i patřičnou nadmořskou výškou.
Prostě a jednodušše - výběrové gymnázium jak vyšité.
Jenže, já jsem do toho vlastně také spadala, jen jsem to v tu chvíli nevěděla. Jak jsem včera, celá rozčarovaná zjistila, Kaledonské pohoří i Vogézy jsem posunula asi o půl centimetru na jih, tudíš nebylo možné je uznat. Ale co horšího - otázka "Napište 4 hrabství" byla celá špatně. Mou odpovědí, zcela chybnou a pomýlenou, bylo: Essex, Sussex, Kent, Yorkshire. Co je na tom špatně? Ptala jsem se po hodině, věřte nevěřte, taková měla být správná odpověď: Anglie, Skotsko, Wales a Severní Irsko.

Vážené a ctěné paní profesorce,
za Vaše nové objevy v oblasti zeměpisu, vzdáváme Vám poctu a tlumočíme vřelé díky Aležběty II., hraběky Anglie, Skotska, Walesu a Severního Irska, jakož i veškerých obyvatel těchto starobylých britských hrabství. Její hraběcí milost zvažuje možnost Vašeho povýšení do šlechtického stavu a svěření Vám jednoho z menších administrativsních celků v anglickém hrabství, pro právě Akademie věd vymýšlí příhodné pojmenování. Ještě jednou Vám vzdáváme jménem hraběnky Aležběty, hraběte Filipa, lidu i vlády Její hraběcí milosti díky a doufáme, že se brzy setkáme tváří tvář, jelikož tak význačný zeměpisec se rodí jednou za staletí.
D. Cameraman, premiér Spojených hrabství Velké Británie

Pokud jste se, nedejbože, poznali, neberte si to osobně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tichá voda Tichá voda | Web | 29. března 2017 v 12:35 | Reagovat

Některé momenty nejde zapomenout...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama