1) Žadatelé, pište prosím sem 2) Šestiplošník = výstraha

Červen 2012

Vnitřní krása sem, vnitřní krása tam

17. června 2012 v 22:43 | Vera |  Postřehy
Buď už jsem vážně takový cynik, že nepoznám upřímný článek, nebo je téma týdně opět plné blbábolů na jedno brdo. Nemyslím tím rozhodně všechny články, některé jsou fakt dobré, ale když snad po sté vidím, že vnitřní krása je to nejdůležitější na té vnější vlastně nezáleží, protáčejí se mi oči v sloup. To musejí všichni (ano já vím, ne všichni) jen porovnávat vzhled a vnitřní krásu? To nikoho nenapadne psát o výtvarném umění, o krásné hudbě, tanci, literatuře? Nikdo si nevzpomene, že v umění je vlastně také krása?
Zdá se mi to, nebo se většine blogerek při slově krása automaticky vybaví vzhled? Pokud ty dojemné články o vnitřní kráse nejsou jen trapný zkopírovaný pokus napsat něco na téma týdne a zvýšit tak návštěvnost, tak co tedy? Podvědomý pokus nějak ospravedlnit současnou vizuálně orientovanou společnost? Zbožné přání, aby lidem nezáleželo na pěkně omítnuté fasádě (čti ksichtu)? Nebo jen tolik omílaná stádní tupost?
Tak jako tak, krása je subjektivní. Hodně subjektivní. Tady má dnešní téma hodně společného s originalitou, dalším tématem týdne, které mě ohromilo naprostou neoriginalitou. Jako, zkopírovat článek na téma originalita, dobrý vtip. Jenže (povzdech), ty děti to vůbec jako vtip nemyslely.
Skončíme něčím pěkným, třeba touto mazanicí:


PS: Proč tomu proboha říkám mazanice? Jen si přečtěte něco o impresionistech, jak je zprvu v galeriích odmítali.