1) Žadatelé, pište prosím sem 2) Šestiplošník = výstraha

Starý dům aneb nečtěte Lovecrafta před spaním

6. ledna 2014 v 1:16 | Vera |  Výtvory
Tenhle sen se mi zdál už asi před čtvrt rokem, ale doteď si ho živě pamatuji. Prosím, berte to tak, že je to pouze záznam snu, se všemi nelogičnostmi, jaké ve snech bývají. Ale na druhou stranu, je to přece jenom sen navýsost lovecraftovský.


Byla teplá letní noc. V ulicích u řeky nebylo téměř ani živáčka. Městem pod hnědooranžovým nebem šel jediný muž. Byl to jistě podivým s pocuchanými nervy, protože dokázal vnímat jemné změny atmosféry a dokonce komunikovat se samotnými budovami. Přišel, protože v téhle čtvrti bylo něco zlého. Snadno našel zdroj tísnivé atmosféry. Byl to opuštěný starý dům, dlouhá, nízká stavba, která kvůli zašlé, oprýskané omítce a zatlučeným oknům vypadala vyjímečně nevlídně i pro běžného návštěvníka. Říkalo se, že tam žila zlá žena, snad prý dokonce čarodějnice. Cítil hnilobné zlo, které prostupuje tu odpornou stavbu stejně jasně, jako klid moderních, solidních domů okolo, které tiše chrání spící rodiny lidí uvnitř. Opuštěná budova se mezi nimi krčila jako zkažený zub.
Věděl, co teď má dělat. Položil dlaň na omítku jednoho domu, novostavby s oranžovou omítkou a šedými parapety. Zeptal se. Dům přikývl. Ne snad, že by se masa tvárnic pohnula, drobná změna v tónu telepatické rezonance, kterou zachytil, se však dala vyložit jako souhlas. Výborně. Když probudí čtyři zdravé domy, můžou proti tomu zlu bojovat.
Zpoza rohu vyšel na křižovatku mezi domy černošský chlapeček. V ruce držel tužku. Vrávoral, podlamovala jse mu kolena a vypadalo to, že každou chvíli upadne. Muž se k němu rozběhl, klekl si a zachytil ho. "Co se ti stalo?" zeptal se. Chlapec se na něj tiše podíval... a bodl.

A dál nevím, v tomhle momentu jsem se totiž probudila a zařvala jsem hrůzou. Už chvíli předtím jsem ovšem věděla, že je zle. Když se v liduprázné čtvrti z ničeho nic objevil jakoby zraněný černoušek, bylo mi jasné, že je to past. Že Nyarlatotep nechce, aby mu nějaký blázen zkřížil plány. A já nemohla tomu muži nijak pomoci, protože i kdyby se dal na útěk, ta ... bytost by ho dohnala.

Ještě, že se mi takové sny nezdají častěji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ann-ihilation ann-ihilation | Web | 7. ledna 2014 v 10:35 | Reagovat

No fuj! Být v tvé roli, roli vyděšeného pozorovatele, tak asi umřu hrůzou. Hlavně mě vyděsila ta část, kde si uvědomuješ, že  že je to Nyarlatotepova past.
Na druhou stranu, zase je to velmi zajímavý sen z hlediska inspirace. :) Vlastně ti nevědomky tvé podvědomí pomohlo napsat výbornou povídku na motivy poněkud šíleného autora. :))

2 Vera M Vera M | Web | 7. ledna 2014 v 17:15 | Reagovat

[1]: Díky, jsem ráda, že se ti tohle v podstatě nechtěně vymyšlené dílko líbí. Doufám, že mi podvědomí nebude takhle "pomáhat" se psaním dalších hororů, to už bych uvažovala a návštěvě psychiatra :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama